25 Ocak 2022
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Hızlıca Kalori Yaktıran Egzersizler
Hızlıca Kalori Yaktıran Egzersizler

Hızlıca Kalori Yaktıran Egzersizler

Günümüzde herkesin ortak problemlerinden birisi de kilo problemi olmaktadır. Hareketsiz yaşamın bir sonucu diyebiliriz bu duruma. Uzun süren masabaşı çalışma saatlerine düzensiz beslenme de eklenince kişiler çok kolay bir şekilde kilo alırlar. Kilo sorununu çözmek isteyenlerin sağlıklı bir yaşam için öncelikle yaşam tarzlarında önemli değişikliklere gitmeleri gerekmektedir.

Nasıl kilo verebilirim?

Kilo vermek için dengeli beslenme alışkanlığı geliştirilmeli ve günlük yaşamlarında biraz daha hareketli olup enerji yakmaları gerekmektedir. Sağlıklı beslenmeye başlayanlar hızlı kalori yaktıran egzersizler ile kolayca sağlıklı bir vücuda kavuşabilirler. Örneğin gün içinde sürekli asansör kullanmak yerine merdiven kullanmaya başlayın. Çok yüksek katlarda iseniz birkaç kat erken asansörden inip kalan kısmı merdivenden çıkabilirsiniz. Ayrıca her gün düzenli olarak yürüyüş yapmanız önemlidir. Ayrıca ulaşım için bisiklet kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Evde de daha önce detaylarını vermiş olduğumuz Evde Yapabileceğiniz Karın Egzersizleri (3 Bölüm) veBasen ve Kalça İnceltici Ev Egzersizleri konularındaki basit hareketleri her gün düzenli olarak yaparak kilo vermeyi hızlandırabilirsiniz.

Ufak egzersizler daha uzun ömürlü olmanıza ve daha sağlıklı bir hayata kavuşmanıza imkan verecektir. Ayrıca yaktığınız kaloriler sayesinde daha güzel bir görünüme de kavuşacaksınız. Yazımızın devamında bazı etkinliklerin saatte ne kadar kalori yaktırdığını bulabilirsiniz.

step ve aerobik

Step aerobik (800 kalori/saat)

bisiklete binmek

Bisiklete binmek (500 – 1000 kalori/saat)

yüzmek

Yüzmek (Zayıflamak için yapılacak en keyifli spor—800 kalori/saat)

raketbol

Raketbol (800 kalori/saat)

eliptik bisiklet

Eliptik Bisiklet (Elliptical burner) (600 kalori/saat)

Kürek çekmek

Kürek çekmek (500 – 600 kalori/saat)

Yürüyüş yapmak

Yürüyüş yapmak (360 kalori/saat)
Dans (Zayıflamak için yapılacak en eğlenceli spor – 600/800 kalori/saat)
Egzersiz DVD’leri (300-500 kalori/saat)
At binmek (200-600 kalori/saat)
Tempolu koşu (550 kalori/saat)
Trambolinde zıplamak ( 400 kalori/saat)
Zumba (500 kalori/saat)
Kickbox (600 kalori/saat)
Yoga (Kilo vermek için yapılan en rahatlatıcı egzersiz – 180 kalori/saat)
Futbol (400 kalori/saat)
Doğada yürüyüş yapmak (350 kalori/saat)
Ağırlık çalışmak kilo vermek adına önemlidir (200 kalori/saat)
Bahçe işleri (250 kalori/saat)
Ev temizlemek (200 kalori/saat)

Sağlıklı günler dileriz.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

4 yorum

  1. Nalan GARİBAN

    Aerobic yapmak gerçekten hızlı bir şekilde kilo vermeme yardımcı oldu. Şuan kilom yok ancak geçen sene yağlanma vardı vücudumda genel olarak aerobic ile hiçbir şey kalmadı.

  2. Aslıhan Kayıkçı

    Düzenli olarak bisiklete binmeye başladım bu ay içerisinde. Çok hızlı bir şekilde kilo verdiriyor. Özellikle kilo vermek isteyen bay ve bayanlara tavsiyemdir.

  3. Eğitim hocalarımdan da aldığım bilgiler doğrultusunda en çok tavsiye edeceğim spor yüzme sporları olacaktır sağlığa bir çok faydası olduğu gibi sağlıklı bir kalori yakma egzersizidirde.

  4. yağ yakmada yürüyüş yapmak çok etkili bir yöntem bence. günümüzde ulaşım imkanları çok gelişti artık kimse yürümüyor kısacık bir mesafeyi bile yürümeye üşeniyoruz sanırım yaşam tarzımızı değiştirmek gerekiyor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*