22 Ocak 2022
Anasayfa » Moda Dünyası » 2015 Uzun Şal Modelleri
2015 Uzun Şal Modelleri

2015 Uzun Şal Modelleri

2015 yeni sezon moda trendlerinde aksesuarlar arasında da fark yaratan bazı parçalar dikkati çekmekte. Birbirinden şık uzun şallar da bayanların görünümüne olumlu katkılar yapıyorlar.

Özellikle içinde bulunduğumuz soğuk kış günlerinde gerek atkı tarzında şallar kışlık kıyafetlerle sıkça kombinlenir oldu. Sadece kışlık kıyafetlerle değil, aynı zamanda spor, klasik ve şık bir aksesuar olarak da değerlendirebileceğiniz şal modelleri de bulunmaktalar. Özellikle bu sezonda şallar soğuktan koruyucu etkisinin yanında görsel bir şölen yaratan aksesuarlar olarak da kullanılır oldular.

Sokak modasını incelediğimizde uzun şalların son günlerde boyna dolanmadan direk salınarak da kullanıldığını görmekteyiz. Uzun şalların özellikle kazak ve kabanlar ile kombine edilmesi de dikkati çekiyor. Kabanla yapılan kombinde kabanın önü açık bırakılıyor ve boyna alınan uzun şal önden aşağı doğru salınıyor. Maskulen bir havaya bürünmek isteyen bayanlar için ise oversized kaban üzerine beyaz uzun şal modellerini tercih etmelerini öneririm.

Uzun şal modellerinin renklerine baktığımızda ise hemen her tonu ile gri dikkatleri üzerine topluyor. Ayrıca pastel pembeler, maviler ve leylak tonları da kendine yer bulmuş durumda. Koyu tonlarda siyah, lacivert, mor, koyu yeşil ve kahve tonları da seçenekler arasında kendine yer bulmuş durumdalar.

Uzun şal modelleri arasında en beğenilenler şüphesiz örgü şal modelleri. Ayrıca kaşe şal, pamuklu şallar, kaşmir yün şal, yün şallar, tiftik şal, angora şal modeli gibi farklı seçenekler de bulunuyor. Şal kumaşlarının desenlerini incelediğimizde ise, ekose şallar, ince ve kalın çizgili şallar, monokrom şal modelleri, çiçek desenli şal modelleri bulunabilmekteler.

2015 şal modellerinin en güzel örneklerini sunduğumuz galerimizi inceleyebilirsiniz.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*