19 Ocak 2022
Anasayfa » Moda Dünyası » 2015 Bayan Çanta Modelleri
2015 Bayan Çanta Modelleri

2015 Bayan Çanta Modelleri

Yeni sezon çanta modelleri vitrinlerde yerini almaya başladı. Elinizden düşürmek istemeyeceğiniz yeni sezon çantalarda deri tasarımların hakim olduğunu görüyoruz. Bir diğer trend akımın da retro tasarımlara sahip çantalar olacağını düşünüyorum. Retro tarz kendini doktor çantalarında gösterirken, genel olarak büyük saplı ve büyük kopçalı, ön kapaklı çantaları bolca göreceğiz. Deri çantalarda düz renk deri, yılan ve timsah desenleri dikkati çekecek. Deri ve metalin karışık kullanıldığı çantalar da yine bayanların beğenisine sunulacak.

Çanta zevki, yeri her zaman bayanlar için ayrı olan bir meraktır. Her mevsime ve her etkinliğe uygun ayrı ayrı bir sürü çanta sahibi olmayı hemen her bayan istemektedir. Yeni sezon çantalarda bayanların isteklerine göre onlarça çeşit bulunmaktadır. Seyahat, iş gezileri ve günlük kullanım için çok uygun olan bavul tarzı çantalar, genelde elde taşınan kısa saplı modelleri ile oldukça kullanıma elverişli çanta modelleri olarak karşımıza çıkmaktalar. Bu çantalarda yoğun olarak retro tarzın tercih edildiğini görmekteyiz. Yılan derisi, timsah derisi veya kareli kumaş kaplamalı olarak tasarlanmışlar genelde. Yine bir başka çanta modeli olarak, kutu çantalar birkaç sezondur gündeme gelmekteydiler. Şirin, çekici ve birçok tarza hitap eden farklı çanta modellerini bu sezon vitrinlerde sık sık göreceğiz.

Farklı çanta modelleri arasında geometrik modellerden kare, yuvarlak, elips, silindir, dikdörtgen kuru şekilli çantalar bulunmaktalar. Bu çantalar şık obje ve süslerle detaylandırılmış vaziyetteler. Küçük kutu tipli çantalar elde yada uzun omuz askıları ile kullanılmaya müsaitler. Ayrıca torba, heybe tipi çantalarda sık kullanılan omuz askıları yeni sezonun çok tercih edilen bir detayı olarak sokak modasında kendini gösterecek diyebilirim. Debriyaj çantalar elde taşınabilir olmalarıyla bayanların tercihleri arasında her zaman yer bulmaya devam edecekler. Birbirinden güzel onlarca model arasından seçim yapmakta zorlanacağınıza eminim.

Trend çanta renklerine bakacak olursak, kırmızı, siyah, sarı, pembe, gri, bordo ve yeşil renkler ön planda gözüküyorlar. Ayrıca çanta desenlerinde geometrik, yılan, timsah, kareli ve ekoseli desenler dikkat çeken tasarımlarda yer alacaklar. Çantaların malzemeleri incelendiğinde deri, rugan, kürk, kumaş, metal, plastik ve kadife malzemelerin bolca tercih edildiğini göreceğiz.

Bu kadar bol detayın ardından sizlere yeni sezon kataloglarından derlediğim 2015 çanta modelleri galerisini incelemenizi öneriyorum. Çanta modellerimizi incelemeden alışverişe çıkmayın hanımlar.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*