26 Eylül 2021
Anasayfa » Dekorasyon » Yatak odası için perde modelleri
Yatak odası için perde modelleri

Yatak odası için perde modelleri

Evin en özel bölümlerinden biri yatak odasıdır. Dolayısıyla yatak odası perdesi seçerken özenli olmak gerekir. Seçtiğiniz perde modelinin ışık sızdırmaması ve tamamen kapanabilme özelliğinin olması faydalı olacaktır. Örneğin alt bölüme kalın bir güneşlik, üstüne de romantizme vurgu yapan hoş bir tül perde seçimi yapabilirsiniz.

Günün bütün yorgunluğunu üzerimizden atmak için iyi ve rahat bir uykuya ihtiyaç duyarız. Uyandığımızda da içinde bulunduğumuz odanın atmosferi psikolojik durumumuzu etkileyebilir. Kasvetli, karanlık bir odada uyanmışsak stresli olabiliriz, ya da güzel bir odada uyanırsak kendimizi daha rahat hissederiz. Bundan dolayı yatak odası perde modelleri çok önemlidir.

Yatak odanıza perde seçerken, mobilyalarınız düz renkliyse desenli perde modelleri uygun olabilir. Ancak karmaşık desenli modellerden uzak durmanız, daha sade ve düz modellere yönelmeniz daha güzel bir dekorasyon yakalamanızı sağlayacaktır. Yatak örtünüz ve perdeniz kesinlikle uyumlu olmalıdır. Mümkünse ikisini aynı kumaştan diktirmeniz bile iyi olur. Eğer odanızda desenli duvar kağıdı kullanıyorsanız, düz perde modellerini tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*