21 Mayıs 2022
Anasayfa » Dekorasyon » Mutfak Perdesi Modelleri 2017
Mutfak Perdesi Modelleri 2017

Mutfak Perdesi Modelleri 2017

Hanımlar vaktimizin çoğunun geçtiği yer olan mutfak için perde seçimi belki de evde en çok dikkat edilmesi gereken seçimlerdendir. İç açıcı, güzel, ferah ve kullanışlı bir mutfak dekorasyonu bayanların işini oldukça kolaylaştıracaktır. İster kiracı ister ev sahibi olun mutfak dekorasyonunda en kolay ve en etkili seçiminiz doğru perde seçimi yapmak üzerine olacaktır. Perde seçiminiz mutfağınıza istediğiniz havayı katmada en büyük yardımcınız olacaktır.

Mutfak perdesi seçerken dikkat etmeniz gerekenleri bu yazımızda ele aldık.

Mutfak Perdesi Seçimi

Mutfağınız için en güzel perdeyi ararken sadece perdenin güzelliği ve şıklığı yeterli gelmeyecektir. Mutfak mobilyaları ile uyumuna, cam ile boyunun uymasına, temizleme kolaylığına ve mutfağın konumuna göre ışık geçirgenliğine de dikkat etmek önemlidir. Özellikle mutfağın aydınlık ve ferah bir ortam olması istendiğinden genellikle çok kalın kumaşlar ya da ışık geçirgenliği düşük perde modelleri mutfaklarda tercih edilmez. Ancak mutfağınız çok fazla ışık alan bir konumda ise fazla ışığı kesmek için kalın kumaş perdeleri ya da koyu renkleri tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Mutfak perdesi aydınlık bir mutfak ortamı oluşturmaya dikkat edilerek seçilmelidir.

Mutfak perdeleri konumları itibari ile en kolay kirlenebilen perdelerdir. Bu nedenle kir tutmaması veya kolay temizlenebilmesi önemlidir. Jaluzi perde modelleri kolay yıkanabilen ve çıkarıp takması kolay olması nedeniyle seçeneğiniz olabilirler. Jaluzi perdelerde mutfak dekorasyonunuz ile de uyumlu ise ahşap renklerini tercih edebilirsiniz.

Jaluzi perdeli modern mutfak dekorasyonu örneği

Jaluziler dışında zebra perde modelleri, cam boyu tül perdeler ve yarım boy desenli perdeler gibi seçenekleriniz de bulunmakta. Yazımızın devamında 2017 model perdelerden seçtiğimiz güzel örnekleri inceleyebilirsiniz.

Islak hacimler dahil tüm mekanlarda kullanilabilir.
Sayisiz renk ve ton seçeneklerinden ötürü mekanlarda ton uyumu veya kontrast etki yaratmak mümkündür.
Motorlu , manuel ve uzaktan kumandali , grup kontrol kumandali sistemleri ile istenilen en ve boyda imal edilebilirler.
Tüm mekanlara uygulanabilir. Geniş mekanlarda kendini daha fazla gösterir.

Kolay yuvarlama için toplama ipi sağdadır.

%100 pamuk perde.

Yepyeni ve birbirinden güzel modellerin yer aldığı Brillant Zebra Perdeler’de kalite ve ucuzluğu bir arada bulacaksınız. 1. sınıf polyester malzemeden üretilmiştir.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*