19 Ocak 2022
Anasayfa » Dekorasyon » Köşe Koltuk Takımı Modelleri 2015
Köşe Koltuk Takımı Modelleri 2015

Köşe Koltuk Takımı Modelleri 2015

Mobilyalarda her sene bir sürü farklı tasarımlar görmek mümkün oluyor. Ancak yıllar geçse de misafiri bol veya televizyon izleyicisi çok olan evlerde köşe koltuk takımları evlerin baştacı oluyor. Oturma odalarında alandan tasarruf edebilmek ve daha kullanışlı bir ortam yakalayabilmek için uygun fiyatlı köşe koltuk takımları bulmamız gerekiyor.

Kış aylarında sıcak tutan koyu renk kumaşlı koltuk takımları tercih edilirken, yaz aylarında serin tutan ve kirlenmeyen kumaşlar daha çok tercih ediliyor. Ancak sürekli kumaş değiştirmek kolay olmadığı için çoğu ev hanımı köşe takımlarını mevsimlik koltuk örtüleri ile örtmeyi de tercih edebiliyor.

Köşe Takımı Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Köşe takımı alırken dekorasyonunuza dikkat etmeniz gerekiyor. Köşe takımının başta halılar, perdeler ve tv ünitesi ile kesinlikle uyumlu olması gerekiyor. Ayrıca koltuğun kaliteli kumaştan yapılmış olması ve düzgün bir işçilik ile üretilmiş olması da çok dikkat edilmesi gereken noktalardan. Dönem dönem farklı mobilya firmalarının köşe koltuk takımı kampanyaları ile ciddi indirimlerine de rastlamak mümkün olduğu için satın almadan önce tüm markalara göz gezdirmek de iyi bir fikir olabilir.

Köşe Takımı Tercih Etmek İçin Nedenler

Oturma odalarında ve salonlarda ülkemizde en çok tercih edilen ürünler köşe takımlarıdır. Köşe koltuk takımları yerden kazanç sağlaması ve daha kullanışlı bir oturma planı oluşturması nedeniyle tercih edilirler. İhtiyaç olduğunda misafir yatağı haline de gelebilmesi nedeniyle misafir odasında ayrı yatak veya kanepe alma masrafından kurtarıyor. Aynı zamanda bazı modellerin içinde eşya konulabilecek gözler olması da evin dolaplarla dolup taşmasını engellemiş oluyor.

Oturma odanızı yenilemeyi düşünüyorsanız son moda köşe koltuk takımı modellerinden oluşan galerimizi incelemenizi öneririz.

Köşe Koltuk Takımları 2015

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

5 yorum

  1. Köşe koltuklarının uzun süre kullanımı için bazı önemli bilgiler kesinlikle şart. Eve gelen misafirlerin kullanımı, yada çocukların misafirin bir şeyler dökmesi.. Yada ev taşıyanların yaşadığı zorluklar malumunuz. Dikkat edilmesi gereken şeyler var ister istemez. Bu modeller de oldukça güzelmiş.

  2. Nedendir bilmem köşe takımlarına karşı bir zaafım var. Onların rahatlığından vazgeçemiyor insan. Hele ki bir de geniş olunca. Hepsi birbirinden güzel nerede satıldığı konusunda bilginiz varmı?

    • Ramiz bey isim verip reklam yapmayalım ama reklamlarda filan gördüğümüz büyük markaların kataloglarından seçtim. Bazıları da yabancı tabii. Hepsini bulamamanız normal.

  3. Köşe takımı alırken her zaman için rengine ve rahatlığına bakıyorum aslında. Görselliği de önemli olduğu gibi deseni de biraz fark ettiriyor görsel olarak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*