28 Eylül 2021
Anasayfa » Dekorasyon » Ev Dekorasyonunda Bunlara Dikkat
Ev Dekorasyonunda Bunlara Dikkat

Ev Dekorasyonunda Bunlara Dikkat

Merhaba kızlar hafta sonu yazımda evinizi dekore ederken dikkat etmeniz gereken bazı önemli püf noktalarını ele aldım. Ev dekorasyonu ilk bakışta kolay bir iş görünür ancak küçük ayrıntıları bilmek ve bunlara dikkat etmek gerekiyor. Böylelikle göze daha hoş gelen, şık ve kaliteli bir ev ortamı oluşturabilirsiniz. İşte size önerilerim:

Güneş girmeyen eve doktor girer

Işık bir ev seçiminde dikkat edilmesi gereken özelliklerin ilkidir. Ayrıca iyi ışık alan bir ev, gereksiz yere lamba kullanımı azalacağı için elektrik faturasından tasarruf edilmesini de sağlar. Evde özellikle oturma odası, çocuk odası ve mutfağın aydınlık olmasını öneririm. Yatak odasının ise diğer odalara göre daha az ışık alması iyi olabilir.

Temizlik imandan gelir

En güzel mobilyaları, bibloları, tabloları da alsanız önce temizlik gelir hanımlar. Dekorasyona başlamadan önce iyice bir genel temizlik yapmanız sonucun kalitesini artıracaktır.

Aza Kanaat Etmeyen Çoğu Bulamaz

Atalarımız boşuna dememiş kızlar. Her yeri tıkış tıkış eşyalarla doldurmanın alemi yok. Hem evde ruhunuz sıkılır, ne öyle. Ev dediğinin içinde ferah ferah gezilmeli değil mi 🙂

Azı Karar Çoğu Zarar: Fotoğraflar

Bazı evlerde fotoğraflar, tablolar, resimler duvarları boğucu bir şekilde doldurur. Böyle dolu duvarlar evinizde kasvetli bir hava yaratabilir. Her yerde her duvarda olmalarına gerek yoktur. Tabii abartmadan bir duvarınızda fotoğraf köşesi de yapabilirsiniz.

İlk emir: Oku

Kitap sever biriyseniz zaten kitaplıksız bir ev sizin için düşünülemez demektir. Klasik düz kitaplıkları kullanmak zorunda da değiliz artık. Birbirinden güzel kitaplık modellerinden istediğinizi evinizde kullanabilirsiniz.

Odalarınız Düzenli Sade Olmalı

Odalarınızı her zaman düzenli tutmalısınız. Ayrıca odalarınızı sık sık havalandırmaya özen göstermelisiniz. Düzen ve sadelik çok önemli unutmayın.

Evinize Saksı Çiçekleriyle Doğallık Katın

Balkonda yada salonda güzel saksı bitkileri ve çiçekler yetiştirmek hem evinize ayrı bir hava katacak hem de sizin için rahatlatıcı bir terapi etkinliği olacaktır.

Biblo Kullanımı

Biblolar ev dekorasyonunda tamamlayıcı eşyalardandır. Biblo alırken eşyalarınızla renk ve tarz açısından uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekir. Beğendiğiniz tüm bibloları almanın anlamı yok. Nereye koyacağız bunları değil mi?

Ayrıntılara Dikkat

Dekorasyon detaylarıyla birlikte bir bütündür hanımlar. O da olsun, bu da güzel diye her şey dekorasyona katılmaz. Dekorasyonunuza uymuyorsa minik aksesuarları boş yere satın almayın. O kadar emek verdiğiniz, uğraştığınız dekorasyonunuzun tadını kaçıracaktır.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*