23 Mayıs 2022
Anasayfa » Dekorasyon » Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?
Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır

Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Banyonuz çok eskidi, modern banyolar ilginizi çekiyor ve size banyo tadilatı mı gerekiyor? Yeni evinizin banyosu için tasarım banyolar ve en güzel banyo tasarımları mı araştırıyorsunuz? Banyo dekorasyonu konusunda aklınızdaki tüm soruların cevaplarını bu yazımızda vermeye çalışacağız. Ayrıca yorum bölümünden soracağınız soruları da en kısa sürede cevaplandıracağımızı bilmenizi isteriz.

Banyo Tadilatı Gözünüzü Korkutmasın!

En güzel banyo tasarımları dendiğinde çoğu zaman kişiye özgü tasarım banyolar kastedilmektedir. Çünkü herkesin zevkleri ve aklındaki mükemmel banyo fikri birbirinden farklıdır. Siz de banyo tadilatı çalışmaları gözünüzde büyüse bile temel tasarım kurallarına dikkat ederseniz hayalinizdeki banyoya ulaşabilirsiniz. İlk olarak dikkat etmeniz gereken şey her zamanki gibi sizin nasıl bir tarzınız olduğu ve nasıl bir banyoya sahip olmak istediğinizdir. Bu konuları kesinleştirmeden önce de ilk işiniz banyonuzun ölçüleri ve fiziki koşullarını yani banyonuz için büyük resmi tamamıyla göz önünde bulundurmanızdır.

Çoğu insan için banyo günün stresini ve yorgunluğunu atıp yenilendiği bir köşedir. Bazıları için ise banyo insanın kendine ayırdığı huzur dolu bir zamanı temsil eder. Genellikle de insanların yeni bir güne merhaba dedikleri hazırlanma yerleridir. İşte tüm bunlar arasından hangisi ya da hangilerinin sizin ihtiyacınız olduğunu da bilmeniz önemlidir.

Siyah banyo dekorasyonu

Modern Banyolar ve Renk Seçimi

Çoğu ev sahibi banyosu için ilk olarak beyazı tercih etse de diğer renklerle de güzel banyo tasarımları elde etmek mümkündür. Banyonuzda ambiyansı oluşturacak, banyonuzun ruhunu yansıtacak renklerin seçimi tabii olarak oldukça önemlidir. Bu nedenle diğer renklerle birlikte uyumlu kullanılabilen renkleri tercih etmeniz önemlidir. Yukarıdaki siyah banyo dekorasyonu örneğindeki gibi siyah ağırlıklı bir tasarım dramatik ve romantik atmosfere sahip bir banyoya götürecektir sizi. Mavi tonlarında adeta bir okyanus havası elde edebilirsiniz rahatlıkla. Tabii banyonuzun aldığı doğal ışığı da göz önüne almanız gerekir. Çoğu apartman dairesinde banyolar doğal ışıktan uzak iç noktalara yapıldığı için sonuçta boğucu bir banyoyla baş başa da kalabilirsiniz. Küçük bir banyonuz varsa parlak ve koyu renkleri ana objelerde kullanmamalısınız ancak banyo aksesuarları için tercih etmenizde sıkıntı yoktur.

 

Okyanus ferahlığında mavi banyo modeli

Banyoda Duvar ve Zemin Seçimi Nasıl Yapılmalıdır? Fayans seçerken nelere dikkat edilmelidir?

Banyo için duvar ve zemin seçiminde akla ilk gelen seçenek fayans olmaktadır. Özellikle boya birkaç yılda bir yenilenmesi gerektiği için son yıllarda yerini zeminden tavana kadar komple fayans yapımı aldı diyebiliriz.

Fayans seçiminde zıt renkler ve aynalı fayans aralarının kullanımına güzel bir dekorasyon örneği.

Farklı olmak isteyenler için de günümüzde güzel alternatifler bulunuyor. Örneğin minimal bir banyo tasarımı düşünüyorsanız beton sizin için iyi bir seçenek olabilir. Üstelik bakımı da en az fayans kadar kolay olmaktadır.

Modern yekpare beton banyo dekorasyonu örneği

Rüstik ve klasik bir banyo fikriniz varsa da ahşap banyo dekorasyonu tercih edebilirsiniz. Ayrıca suya ve neme dayanıklı yeni nesil duvar kağıtları da banyo tasarımı için oldukça sık kullanılır oldular.

Modern Ahşap Banyo Dekorasyonu ve Banyo Duvar Kağıdı Modeli

Banyo Aksesuarları Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Banyo aksesuarları küçük ama önemli dekorasyon parçalarıdır. Seçerken modası asla geçmeyecek ve sizi çok fazla maddi külfet altında bırakmayacak eşyalara yönelmenizi öneririz. En basitinden deniz kabukları, renkli sabunlar, desenli perdeler gibi objeler banyonuzda güzel bir atmosfer oluşturacaktır. Maddi durumunuz iyi ise jakuzinizin görüş alanına güzel bir lcd tv koyarak da banyonuzu tamamlayabilirsiniz. Burada sınırınız tamamen bütçeniz ve yaratıcılığınız aslında.

Banyo aksesuarları ile desteklenmiş banyo dekorasyon örneği.

Bu yazımızı da bitirmeden önce sizler için seçtiğimiz birbirinden güzel banyo dekorasyon fikirlerini aşağıya ekliyoruz. Yorumlarınızı en aşağıdaki form ile göndermeyi ihmal etmeyin arkadaşlar.

Siyah banyo dekorasyonu ve hamak görünümlü siyah küvet.

Zeminde uygulanmış duvar kağıdı ile harika bir minimal banyo tasarımı

Modern banyo dekorasyonunda ahşap kullanımının güzel bir örneği.

Farklı banyo tasarımı fikirlerinin bir arada harmanlandığı güzel bir banyo dekorasyon modeli.

Çift lavabolu ferah banyo dekorasyonu

 

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Bir yorum

  1. Cunku birkac usta dokunusla dar gorunen banyonuzu genis ve ferah bir banyo haline getirmek pekala mumkundur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*