25 Eylül 2021
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » Zeytinyağının Güzelliğe Faydaları
Zeytinyağının Güzelliğe Faydaları

Zeytinyağının Güzelliğe Faydaları

Zeytinyağı faydalı olduğu kadar da çok amaçlı bir yağdır.

Şişkin karnınıza iyi gelir

Zeytinyağının laksatif etkisi vardır. Eğer kabızlık yaşıyorsanız bir yemek kaşığı zeytinyağı yutun. Bu, sindirim sisteminize ulaşacak ve bağırsaklarınızı çalıştıracaktır. Üstelik diğer laksatifler gibi karın ağrısı da yapmaz. Ayrıca antioksidanlar içerdiği için sağlık için de faydalıdır.

Göz altınızı nemlendirir

Göz altlarınıza süreceğiniz zeytinyağı, göz bölgenizi nemlendirecektir. Fakat bunu yatmadan önce uygulamanızı önermeyiz. Çünkü yağ, yastığınıza bulaşacaktır. Ayrıca zeytinyağını dudaklarınıza uygulayarak kurumalarını önleyebilirsiniz.

Kuru kafa derisini önler

Eğer kafa derinizde kuruluk problemi yaşıyorsanız, kafa derinize zeytinyağı ile masaj yapabilirsiniz. Sonra duş bir başlığını kafanıza geçirip 30 dakika bekleyin. Şampuan ve kremle saçlarınızı yıkayın. Bu uygulamayı haftada 1 defa yaparak kafa derinizdeki problemden kurtulabilirsiniz.

zeytinyagi

Makyaj çıkartıcı

Zeytinyağı, makyajı cildinizden nazikçe çıkartır ve cildinizi E vitaminiyle doyurur. Makyajsız cildinizi bile zeytinyağı ile temizleyebilirsiniz.

Ağız temizliği

Yağ ile ağzı çalkalamak ayurvedik bir tedavi yöntemidir. Ağız sağlığına pek çok faydası olan bu yöntemde ağızın içine bir miktar yağ alınır ve ağız 15-20 dakika kadar çalkalanır. Bu yöntemde zeytinyağı, hindistan cevizi yapı ya da susam yağı tercih edilebilir. Yağ ile çalkaladıktan sonra ağzınızı bir miktar su ile de çalkalayın ve normalde yaptığınız gibi dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntem, dişlerinizi pürüzsüzleştirir ve temizler.

Çatlak ayaklara iyi gelir

Zeytinyağı, çatlak ve kurumuş ayaklara da iyi gelir. Ayağınıza yağ ile masaj yapın ve yumuşak çoraplar giyerek yatın. Sabaha çok daha yumuşak ayaklarla uyanacaksınız.

Kirpik ve kaşları güzelleştirir

Kirpiklere zeytinyağı uygulamak, daha parlak ve gür olmalarını sağlar. Kaşlarınızı daha kalın yapmak istiyorsanız da zeytinyağı uygulayabilirsiniz.

Sizin de önerilerinizi bekliyoruz!

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*