22 Mayıs 2022
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » Zeytinyağı Ve Bal İle Doğal Saç Bakımı
Zeytinyağı Ve Bal İle Doğal Saç Bakımı

Zeytinyağı Ve Bal İle Doğal Saç Bakımı

Saçlarınız gün içinde pek çok sebepten ötürü yıpranır ve zayıf düşer. Kullandığınız saç şekillendiriciler, kimyasal bakım maddeleri, güneşin etkisi saçlarınızı olumsuz etkilemektedir. Saçlarınıza doğal yöntemler ile yapacağınız bakımlar ile çok daha güzel saçlara kavuşabilirsiniz. Bunun için sizlere zeytinyağı ve bal ile hazırlanan bir saç maskesi tarifi vereceğiz.Bu maske saçlarınızı hiç olmadığı kadar nemli ve ışıl ışıl bir hale getirecek. Sonuca şaşıracaksınız.

Özellikle kuru saçlara sahipseniz bu maskenin onarıcı etkisinden çok memnun kalacaksınız. Bu maske yağ içerdiği için yağlı saçlara uygun değildir. Yağlı saçlar için sitemizde başka maskeler bulunmaktadır. Kuru ve yıpranmış saçlarınız varsa haftada bir yapacağınız  maske uygulaması saçlarınızı canlandıracaktır. Sadece saç bakımı için bu maskeyi uygulayacaksanız ayda bir sıklıkta yapmanız yeterlidir.

Saç Maskesi Tarifi

Çeyrek su bardağı bal, çeyrek su bardağı zeytinyağını iyice karıştırın. Bal saçları nemlendirir, zeytinyağı ise besleyicidir.

1/4 su bardağı organik bal ve 1/4 su bardağı( bir bardağın dörtte biri) zeytinyağını iyice karıştırın. Bal saçlarınızı nemlendirirken, zeytinyağı onları besleyecektir.

zeytinyagi_saca_faydasi

Uygulamadan önce saçlarınızı hafifçe ıslatıp nemli olmalarını sağlayın. Akabinde saç maskenizi saç diplerinden saç uçlarına doğru uygulayın. Parmaklarınızla masaj yaparak maskeyi tüm saça yedirin.

zeytinyagi_saca_faydalari

Saçınızı saç kurutma makinesi ile kurutun. Başınıza bir bone geçirip yarım saat kadar bekleyin.

balin_saca_faydalari

Daha sonra saçınızı normal şekilde yıkayıp, durulayın. Belirttiğimiz sıklıklarda yaptığınızda etkisini göreceksiniz.

zeytinyağı ve bal saç maskesi

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*