25 Eylül 2021
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » Uzun ve Hacimli Doğal Kirpikler
Uzun ve Hacimli Doğal Kirpikler

Uzun ve Hacimli Doğal Kirpikler

Her bayan kirpiklerinin uzun ve hacimli olmasını ister. Uzun kirpikler yüz makyajında çarpıcı etkiye sahiptirler. Takma kirpik kullanmak da istemiyorsanız doğal yollarla kirpiklerinizi nasıl daha uzun ve hacimli yaparsınız onları tek tek anlatacağız.

uzun-ve-hacimli-kirpikler

Cilt bakımında ve saçların bakımında yağların büyük önemi vardır. Aynı şey kirpikleriniz için de geçerli. Kirpiklerinizi besleyecek ve daha çabuk uzamalarını sağlayacak olan hint yağını uygulamayı denemelisiniz.

hint-yağı-kirpik-uzatma

Eski maskara fırçanızla veya bir parça pamuk yardımıyla kirpiklerinize hint yağı uygulayabilirsiniz. Uygulamadan önce kirpiklerinizin temiz olduğundan emin olmalısınız. Hint yağını gece yatmadan önce gözlerinize kaçmayacak şekilde uygulayıp sabah kalktığınızda yıkamalısınız. Maskara fırçası ile uyguluyorsanız her uygulamadan sonra fırçanızı da yıkamayı unutmayın.

Hint yağı bulamadıysanız badem yağını da deneyebilirsiniz. Badem yağı ayrıca kirpiklerinize parlaklık da verecektir.

Rimel sürmeden önce kirpik bazı kullanarak da hacimli ve uzun kirpik görünümü elde edebilirsiniz. Önce bir kat kirpik bazı uyguluyorsunuz, daha sonra iki kat rimel. İşte bu kadar!

kirpik-bazı

Kirpik kıvırma aletleri ile de kirpikleri uzun göstermek mümkün. Ancak uzun vadede kirpiklere zarar verdiği için bizim önerilerimiz arasında yer almıyor. Bunun yerine kirpik bazı veya rimel uygulamasını deneyebilirsiniz.

Kirpik Kıvırma Aleti

Rimel seçerken maskara fırçasına önem vermelisiniz. İstediğiniz kirpik yapısını size sunacak rimeli seçmeniz önemlidir. Modellere göre şekillendirmeleri ve fırça modelleri değişebilmekte.

Seçtiğiniz rimeli tarıyormuş gibi uygulamalısınız. Diplerden uçlara doğru sürmeniz daha uzun ve hacimli kirpik görünümü sağlayacaktır. Üstlerden sonra alt kirpiklere de hafifçe uygulamayı unutmayın.

Rimel Uygulama

Ayrıca rimel sürdükten sonra kirpik tarağı ile kirpiklerinizi taramanız da ayrık görünen güzel kirpiklere sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

kirpik tarağı

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*