25 Ocak 2022
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » Sağlıklı ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
Sağlıklı ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Sağlıklı ve Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Çoğu bayanın hayali uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmaktır. Sabır gerektiren, uzun bir süreçtir saç uzatmak. Aynı zamanda uzadıkça bakımına da daha fazla özen göstermek gerekir. Saçlarınızın uzamasını kolaylaştırmak istiyorsanız saçları iyi beslemeniz gerekiyor. Sizler için bir araya getirdiğimiz hızlı saç uzatma yöntemleri şu şekilde:

1. Kırıkları Aldırmak: Ne kadar sinir bozucu gelse de doğru “kestirirseniz daha çabuk uzuyor”. Saç uçlarındaki kırıklar saçın uzamasını engeller. Bu nedenle senede iki kere saç kırıklarını aldırmanız saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

2. Saç Boyası Kullanmayın: Saç boyaları, özellikle de açık renkler, saçları yıpratırlar. Saçlarınız boyalı değilken daha hızlı ve sağlıklı uzar. Bu nedenle saç uzatmak istiyorsanız kendi renginde olmasına gayret gösterin.

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri

3. Saçlarınızı sıcak işlemlerden koruyun: Saç kurutma makinesi, maşa ve saç düzleştirici benzeri yüksek sıcaklık gerektiren işlemler saçlarınızı yıpratır, saç kırıklarını çoğaltır ve saçlarınızın uzamasını engeller. İlla yapmanız gerekiyorsa önce sıcaklığa karşı koruyucu sprey kullanın ve sıcaklığı olabilecek en düşük ayarda tutun.

4. Beslenme: Protein ağırlıklı yiyecekler saçlarınızı daha hızlı uzatıyor. Bol bol et, süt, yumurta gibi protin açısından zengin besinler tüketmelisiniz.

5. Biotin Hapı Kullanmak: Bu hapların da saç uzamasını hızlandırdıkları biliniyor. Çeşitli türleri piyasada mevcut. Deneyebilirsiniz kızlar.

6. Ilık su ile yıkamak: Saçlarınızı yıkadığınız suyun sıcaklığı çok önemlidir. Çok soğuk veya çok sıcak olması zarar verir saçlara. Ilık su ile saç diplerine masaj yaparak yıkamalısınız. Yaptığınız masaj saç diplerini uyarır ve saç köklerinizi canlandırır. Ilık su da saç derinizdeki hücreleri hareketlendirir.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

3 yorum

  1. Saç uzatma konusunda özellikle yaz aylarında çok daha istekli oluyorum. Yani yaz aylarında saçlarım uzun olsun istiyorumç Yöntemleri uygulayacağım

  2. Kızlar bir de çok kimyasal ve boya kullanmayın. Saçı yıpratıyor.

  3. 5. madde hariç tüm maddeler uygulanabilir, zaten doğal olmayan işlemler kısalmasına sebep olmakta, bakım yaparkende dikkat etmek gerek, keza her gün yakılan saçlar ne kadar uzatılsa da sonucu yine hüsran olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*