25 Eylül 2021
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?
Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

Banyoya gidecek hiç gücünüz yok mu? Hadi banyoya girdiniz ancak sonrasında çıkınca saçlarınızı kurulayıp, taraması ve şekillendirmesi gözünüzde mi büyüyor. Hele de içinde bulunduğumuz şu soğuk kış aylarında duşa girmeyi, yıkanmayı hiçbirimizin gözü kesmez.

Ne kadar çekinirseniz çekinin bir süre sonra banyoya gitmek gerekiyor. Saçlar öyle bir yağlanıyor ki aynalardan çekinir hale geliyor insan, hele bir de dışarı çıkmanız gerekiyorsa. İşte böyle durumlarda sizi banyodan kurtaracak harika bir ürün var. Kuru şampuan!..

Daha önce kuru şampuanla karşılaşmamış olanlar için ilk başta şaşırtıcı gelebilir. Bu ürün kuru saçlara uygulanarak kullanılıyor.

kuru şampuan

Kuru Şampuan Nasıl Kullanılır?

İlk olarak saçlarınızı güzelce tarayıp, tüm karışıklıkları açmalısınız. Daha sonra saçlarınızı tutam tuam ayırıp diplerine doğru yaklaşık 15 – 20 santim mesafeden kuru şampuanı sıkmalısınız. Çoğu kuru şampuan sprey olarak kullanılacak şekilde satılıyor. 5 dakika kadar şampuanın etkisini göstermesi için bekliyoruz. Daha sonra saçlarınızı öne doğru ayın ve spreyin beyazlıklarının gitmesi için dipleri iyi bir karıştırın.

kuru-sampuan-nedir-nasil-kullanilir

Kuru şampuan saçınızda biriken yağları emerek saçlarınıza hacim veriyor ve saçlarınız kafanıza yapışmıyor. Bazı kuru şampuanlar saçlarınızın tıpkı bir parfüm sıkmış gibi güzel kokmasını da sağlıyor.

Tüm bu faydalarına rağmen kuru şampuan kullanımını alışkanlık haline getirmemenizi öneririz. Su ile durulanmadan uygulanan kuru şampuanın uzun vadede ne gibi etkileri olabileceğini bilemiyoruz.

Peki siz hiç kuru şampuan kullandınız mı kızlar? Deneyimlerinizi yorum yaparak paylaşırsanız sevinirim. Güzel bir hafta sonu diliyorum hepinize.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

3 yorum

  1. Kuru şampuan ilk defa duyduğum bir konu aslında. Ne olduğunu bilmeden kullanımını öğrenmiş olduk. Teşekkür ederim

  2. Kuru şampuan benim gibi köpük köpük temizliğe alışmış birisi için iyi değil. denedim ama sonuç alamadım.

  3. Bilim ne özel şey öyle arkadaş ya 🙂 Ablam kullanıyor bu ürünü ve fazlasıyla da memnun. Bir ara benim üzerimde de denemeye çalıştı da zor kurtardım kendimi. Bakarsınız bir gün denerim ama 😀

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*