30 Haziran 2022
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » Kuru ciltler için doğal nemlendiriciler
Kuru ciltler için doğal nemlendiriciler

Kuru ciltler için doğal nemlendiriciler

Kuru ciltlerin bakımında en büyük etken nemlendiricilerdir. Cildinize kullanacağınız ürünler nemlendirici kremler ve nemlendirici yağlardır. Kuru bir cilde sahipseniz nemlendirici krem kullanamıyorsanız, nemlendirici yağları denemeniz faydalı olacaktır. Bazı nemlendirici yağlar kuru ciltler için birebir çözüm sağlayan doğal nemlendiriciler yerine geçmektedir.

Kuru ciltleri nemlendirmek için kullanılacak doğal yağlardan biri, kuşburnu çekirdeği yağıdır. Doğal nemlendirici özelliği taşıyan kuşburnu çekirdeği yağı, kurumuş olan cildinizin esnekliğini tekrar getirmenin yanında, kuru ciltlerde görülen pullanma, deri dökülmelerini tamir ederek yok eder.

kuru-ciltler-icin-dogal-bakim

Doğal nemlendirici yağlardan bir diğeri ise avokado yağıdır. Avokado yağı, cildinizin nem oranını dengeler. Nemlendirici yağları sabah güne başlarken ve gece yatmadan evvel çok az sürmeniz kâfi gelecektir.

Bitkisel doğal yağların nemlendirici özelliği çok güçlü olmasına rağmen bazı kişilerde çeşitli hassasiyetlere de sebebiyet verebilirler. Örneğin badem yağı harika bir nemlendirici yağ olmasına rağmen fazla kullanmanız halinde kıl köklerini beslediği için cildiniz üzerinde kıllanamaya sebep olabilir. Bu sebeple yüz bölgenizde, kuru cildinizi nemlendirmek için badem yağı kullanmamanız gerekir. Bunun gibi istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için nemlendirici yağların tüm etkileri öğrenmeden uygulamamanız önem teşkil etmektedir.

Sağlıklı günler.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Bir yorum

  1. Merhaba ben hem doğal nemlendirici hem de kırışıklık karşıtı doğal ürün olarak bitkisel skualeni kullanıyorum. Köğek balığı karaciğerinde bulunan skualenin soğuk sıkım zeytinyağında da bulunduğu ortaya çıkmış. Cilt kanserini önlüyor ve yaşlanma karşıtı özelliği ile cilt yeniliyor. Zeytinyağında bulunan bu bitkisel skualeni doa kozmetikten çok çok uyguna alıp cildim için kullanıyorum. Muhteşemm öneririm..

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*