28 Eylül 2021
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » İlkbahar- Yaz Makyaj Trendleri
İlkbahar- Yaz Makyaj Trendleri

İlkbahar- Yaz Makyaj Trendleri

2015 yılında ilkbahar ve yaz aylarında makyaj trendleri ne doğrultuda değişecek sorusunun cevabını bu yazımızda paylaşıyoruz.

doğal görünüm

Biz bayanlar her geçen gün daha az makyaj yapmaya özen gösteriyoruz. Moda uzmanları da güzellik trendlerini daha doğal olacak şekilde düzenliyorlar artık. Defilelerde podyumlardaki mankenlerde artık daha doğal görünümler tercih ediliyor. Kadınların makyajsız doğal haliyle daha güzel olacaklarının altı çiziliyor adeta. Kısacası bu sene doğallığın senesi diyebiliriz. Olabildiğiniz kadar doğal olmaya gayret gösterin.

lavanta trendi

Geçen senenin rengi orkide moru olarak seçilmişti. Bu senenin rengi de öyle görünüyor ki lavanta olacak. Günlük hayatımızda kozmetik tercihlerimizde açık mor veya lavanta renkleri tercih edebiliriz.

kalın kaş modası

Kaşlara gelince eskiden Adile Naşit tarzı ipince kaşlar modaydı. Son yıllarda ise iyice doğal kaşlar tercih edilmeye başladı. Kaşlarınızı almayı bırakın yaza kadar biraz uzasınlar. Eğer yeteri kadar kalın kaşlarınız yoksa kalem ile biraz daha şekilli görünmelerini sağlayabilirsiniz.

renkli gözler

Gözler bu sezonda çok ön planda yer alacak şekilde düşünülüyor. Her makyajın temeli gözleri öne çıkaracak şekilde olmalı. Her zaman çantanızda bir göz kalemi ya da eyeliner mutlaka olmalı. İstediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Rengarenk olmalarında bir sakınca yok.

parlak cilt

Cildi mat gösteren pudralara bu sene veda edeceğiz. Daha parlak ciltler revaçta olacak. Cildi parlak gösteren fondötenlere ağırlık verin siz de. Hafif ıslak gibi görünen bir cilt trend olacak diyebilirim.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*