4 Temmuz 2022
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » Evde Yapabileceğiniz Doğal Cilt Bakımı Maskeleri
Evde Yapabileceğiniz Doğal Cilt Bakımı Maskeleri

Evde Yapabileceğiniz Doğal Cilt Bakımı Maskeleri

Merhaba kızlar! Bu akşam size bebek gibi bir yüze sahip olmanın yollarını anlatacağım. Evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu karışımları deneyerek siz de yüzünüzde fark yaratabilirsiniz.

Yüz Nemlendirici Doğal Maske

Bebek gibi bir yüz için nemlendirici maske

Malzemeler: Yumurta sarısı, süt

Hazırlanışı: Bir kabın içinde yumurta sarısı ve bir kaşık sütü karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve üzerini ince bir bezle örterek on beş dakika kadar bekleyin ve silerek temizleyin. Daha sonra sırasıyla ılık ve soğuk suyla yüzünüzü yıkayın.

Ne işe yarıyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin için birebir. İçinde bulunan yumurta sarısı cildinizi beslerken, süt nemlendirecek, yumuşaklık verecek ve sıkılaştıracak.

Ne zaman kullanmalı: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

Siyah Nokta Geçirici Maskeler

Siyah noktaların sonu geliyor

Malzemeler: Limon suyu, yoğurt

Hazırlanışı: Bir kase yoğurda bir limonun suyunu ekleyip iyice karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin. Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın.

Ne işe yarıyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt ise cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler.

Ne zaman kullanmalı: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Sivilceler nasıl geçer?

Sivilceler için karnıbahar

Malzemeler: Karnıbahar, Zeytinyağı

Hazırlanışı: Sekiz adet karnıbahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze uygulayın, on dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.

Ne işe yarıyor: Karnıbahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu vardır.

Ne zaman kullanılmalı: Haftada bir ya da iki kez.

Kırışıklık Gideren Maske

Kırışıklara karşı maske

Malzemeler: Kaymak, Elma

Hazırlanışı: Bu maskeyi hazırlamak için bir adet soyulmuş elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize yaydıktan sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.

Ne işe yarıyor: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde esneklik kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli etken.

Ne zaman kullanmalı: Haftada bir kez.

Yağlı Cilt İçin Evde Bakım

Yağlı ciltler için

Malzemeler: Bal, süt, limon suyu

Hazırlanışı: Bir fincan içinde bir kaşık balı, bir kaşık limon suyunu ve kıvamın koyuluğunu bozmayacak miktarda sütü karıştırın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza yayın ve hafifçe kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sünger yardımıyla silerek temizleyin.

Ne işe yarıyor: Bal cildi yumuşatır ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini sağlar. Bu maddeler de cildin yağ salgısını dengeler, fazla yağ salgısı sonucu oluşabilecek sivilceleri önler.

Ne zaman kullanılmalı: İhtiyaca göre 10 – 15 günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Evet kızlar, bu yazının da sonuna geldik. Yazımızdaki doğal bakım maskelerini uygulayınca sonucu bize de bildirmeyi unutmayın. Güzelliklerle dolu günler hep sizinle olsun!

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Bir yorum

  1. Gözde Açıkalın

    Siyah nokta için önerilen maskeyi deniycem mutlaka. Cildim yağlı olduğundan mıdır nedir bilemiyorum ama çok fazla siyah nokta çıkıyor bende. Umarım işe yarar da sürekli uygularım. Çok teşekkürler tarifler için.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*