27 Kasım 2021
Anasayfa » Dekorasyon » Ev Yapımı Koku Çubukları Hazırlamak
Ev Yapımı Koku Çubukları Hazırlamak

Ev Yapımı Koku Çubukları Hazırlamak

Evlerimizin güzel kokması için kimi zaman oda kokuları ya da oda parfümleri kullanırız. Bazen de son zamanlarda popüler olan koku çubuklarını hem güzel bir dekor olarak hem de odamızın güzel kokması amacıyla kullanırız. Bu yazımda koku çubuklarını çok daha ucuza evde nasıl yapabileceğimizi anlatacağım.

Öncelikle kokunun temel maddesi için kokulu yağlar edinmemiz lazım. Benim favorim lavanta yağı ve limon  yağı. İsterseniz kendi sevdiğiniz bir yağı tek başına kullanabilir, isterseniz de birkaç kokuyu bir araya getirip benim gibi farklı bir rayiha verebilirsiniz.

İkinci olarak estetik bir şişe bulmamız gerekiyor. Cam ürünleri satan yerlerde bu tarz şişeleri bulabilirsiniz. Ancak perakende satan yerlerde biraz pahalıya gelebilir bir şişe alacaksanız. Tavsiyem bunların toptancılarını bulup 5-10’lu paket şeklinde almanız. Hem evinizde bol bol kullanırsınız, hem de isterseniz eşe dosta hediye edersiniz.

Bir diğer önemli parçamız tahta çubuklar. Bunları da şişemizden az uzun olacak şekilde almamız gerekiyor. Düz olanları bulması daha kolay, ancak bulabilirseniz sandal ağacı gibi döne döne yapılmış olanları da estetik bir görüntü oluşturabilir. Aralarına bir iki küçük bambu çucuk da koyabilirsiniz isteğe göre.

Son olarak şişemizin içine tüm yağları koyuyoruz üzerine 1 tatlı kaşığı da karbonat atmanız iyi olur. Son olarak çubukları da yerleştirip evinizin bir köşesine koyuyorsunuz.

Eviniz artık eskisinden daha güzel kokacak!

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*