24 Ekim 2021
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » İncelen Saçlara Özel Bakım
İncelen Saçlara Özel Bakım

İncelen Saçlara Özel Bakım

İncelen saçlar, saç dökülmesi başlangıcına işaret eder ve kesinlikle önlem alınmalıdır. Gün içinde 100 kadar saç dökülmesi sağlıklı bir durum olarak görülür. Bu sayının daha fazla olması önlem alınmasını gerektirir. Besin takviyesi ile saçların incelmemesi için gerekli önlem alınabilir. Başlıca gereken vitaminler ise A, B kompleks, C, D ve E’dir. Bu vitaminleri yeteri miktarda aldığınızda saçlarınız birkaç ay içinde toparlanmaya başlar.

İncelen Saçlar İçin Ne Yapmalı?

  • Saçlarınıza stil vermek için kullandığınız ürünleri gözden geçirin. Doğal şekillendirici ürünler kullanmaya başlayın. Bu şekillendirici ürünler zamanla saç sağlığınızı bozar ve cansız, mat bir saç ortaya çıkar.
  • Bir süre saçlarınız toparlanan kadar ısıtıcı ve şekillendirici ürünler kullanmayın saçlarınızı örerek hacim kazandırmaya çalışın.
  • Diğer yandan saçların sıkı sıkı toplanması ve sık kullanılan tel siyah tokalar saçları kırarak incelmelerine neden olur.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Maskesi

Malzemeler: Hindistan cevizi yağı ( 5 yemek kaşığı ), Amla tozu ( 3 çay kaşığı ), Yumurta akı ( 2 tane ), Limon suyu ( 4 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Verilen malzemeleri cam bir kasede karıştırın ve saç diplerinize yedirerek tüm saç tellerine uygulayın. Yarım saat saçlarınızda beklettikten sonra saçlarınızı ılık su ile temizleyin.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Bir yorum

  1. İnce telli saçlar çok büyük sorun demek. Benim de saçlarım ince ve öçok büyük sorunlar yaşadığımı söyleyebilirim. Ama saçları kuvvetlendirmek için Garnier ürünleri kullanıyorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*