22 Kasım 2021
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » Evde saç nasıl boyanır?
Evde saç nasıl boyanır?

Evde saç nasıl boyanır?

Evde saç boyama teknikleri ile kuaföre gitmeden evde saçınıza istediğiniz rengi kendiniz verebilirsiniz. Üstelik evde yapacağınız işlem kuaförden çok daha uyguna olacaktır. Evde saç boyamanın inceliklerini sizlerle paylaşıyoruz.

Saçlarınızı boyamadan önce sağlıklı olduklarından emin olmalısınız. Ne kadar iyi durumda olurlarsa o kadar iyi sonuç alınır. Bu sebeple saçlarınızı boyamadan en az bir hafta önce saçınıza bakım yapmalısınız. Saçı güçlendiren vitaminler, yağlar ve nemlendiriler bulunan ürünleri deneyebilirsiniz. Bunun yerine evde yapabileceğiniz saç maskeleri ve saç bakım kürleri de seçenekleriniz arasında. Saçlarınız oldukça zayıf ve kırıklara sahip ise önce uçlarını biraz kestirip, gerekli bakımları yaptıktan sonra boyamayı düşünmelisiniz.

dogal_sac_boyama_yontemleri

Doğru Saç Rengi Seçimi

Doğru saç rengini seçmeniz çok önemlidir. Doğru rengi tespit etmek için parlak gün ışığı altında doğal saç renginize, gözlerinize, cilt renginize bakıp hepsini tamamlayacak bir reng seçmelisiniz. Mesela, buğday tenli bayanlar için kırmızı, kestane rengi, bakır, kızıl kahve tonları güzel bir seçim olabilir. Beyaz tenli iseniz küllü renkler ve bej tonlarını deneyebilirsiniz.

sac_boyama

Boyadıktan Sonra…

Saçınızı boyadıktan sonra rengini hemen kaybetmemesi için güneşten, klordan, saç kurutma makinesi, fön, maşa gibi etkenlerden uzak durmalısınız. Ayrıca saçınızın parlak ve nemli kalması için boyalı saçlara özel saç şampuanı, saç kremi gibi bakım ürünlerini kullanmalısınız.

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*