23 Kasım 2021
Anasayfa » Makyaj ve Güzellik » Doğal Gece Kremi Yapımı
Doğal Gece Kremi Yapımı

Doğal Gece Kremi Yapımı

Gece bakım kremleri, hepimizin bildiği gibi cildimizi daha uzun yıllar gergin, pürüzsüz ve kırışıksız kalması için yenileyen çok faydalı kremlerdir. Bu nedenle gündüz bakımlarınız kadar gece kremi kullanmaya da özen göstermelisiniz kızlar!

Gece kremi ne işe yarar?

“Güzellik Uykusu” derler hani bilirsiniz. İşte aynen bu deyişteki gibi güzelliğimiz uykumuza da bağlı. Geceleri cilt metabolizmamız günün bütün olumsuz etkilerinden kurtulmak için yoğun bir şekilde çalışıyor. Ultraviyole ışınların zararları, cilt yüzünde biriken kirler temizleniyor, bunun yanında da cildin üst katmanlarındaki ölü ve yaşlı hücreler uykumuz sırasında yenileniyorlar. Tüm bu çalışma dolayısıyla cildimizde kan dolaşımı da gündüzden daha yoğun oluyor kızlar. Gece kremi kullanmak bu süreçte cildimize gerekli desteği sağlıyor. Ayrıca ergenlik döneminde çok çıkan sivilceleri azaltan etkiye sahip cilt kremleri de bulunabiliyor.

Tüm bu faydalı özelliklere sahip gece kremini kullanmak için kozmetiklerden satın almak zorunda da değiliz. Evde bazı malzemelerle biz de kendi gece kremimizi yapabiliriz. Aşağıda anlattığım gece kremi tarifi cildinizdeki sarkmalara iyi geliyor ve cildiniz için iyi bir besleyici özellik sergiliyor. İşte gece kremi tarifim:

Evde Doğal Gece Kremi Yapımı

Malzemeler: Gül suyu, Hindistan Cevizi yağı, Badem yağı, Gliserin

Hazırlanışı: Badem yağı ve Hindistan Cevizi yapını petek sıcaklığı gibi hafif bir ısıda karıştırın. Karışıma önce gül suyunu, bir süre sonra da gliserini ekleyin. Krem istediğiniz kıvama geldiğinde saklama kabınıza koyun. Geceleri yatmadan önce düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Kremin cildinize alerji etkisi yapıp yapmayacağını kontrol etmek için ilk önce çok az miktarlarda uygulayın. Herhangi bir alerjik etki görmezseniz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

KafeBayan Facebook Sayfası

Hakkında Janset

4 yorum

  1. Hülya Karaduman

    Pratik tarif için teşekkürler. buna benzer bir tarifte aynı malzemelere ek olarak kantron yağı eklemiştim. Oldukça faydasını gördüm. Bazı uzmanlara göre sadece kantron yağı dahi cilde çok iyi gelmekte. tavsiye ederim.

  2. Ya ben yaptım da olmadı sanırım hiç o kıvamı yakalayamadım. Bu gece kreminin malzemisini bulmak zaten bir zor hemde yapması o kadar zor yok ya yapamıyorum ağlıcam ama 🙁

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*